Desmit visu laiku lielākās uzvaras pokerā

Pokers ir stratēģijas un prasmju spēle, kur mierīgi, nosvērti un apdomīgi spēlētāji var gūt panākumus, tomēr, tāpat kā jebkurā azartspēlē, arī šeit ir sava veida veiksmes elements atkarībā no tā, kā izkrīt kārtis.

Lai gan bieži dzirdam par pokera profesionāļiem, kuri nopelna miljonus, daži no vēsturē lielākajiem laimestiem ir nākuši no parastiem spēlētājiem, kuri vienu tiešsaistes turnīru pārvērta par dzīvi mainošiem bagātības brīžiem.

No grāmatveža, kurš pārvērta 39 dolārus par 2,5 miljoniem, līdz noslēpumainam zviedram, kurš sakāva pasaules labākos spēlētājus un nopelnīja miljonus – šis raksts iedziļinās 10 visu laiku lielākajos pokera laimestos. Gatavojieties izdzīvot brīžus, kad viena kāršu partija mainīja kāda cilvēka dzīvi uz visiem laikiem.



Traks ceļojums cauri pokera vēsturei – kā viss sākās

Pokera vēsture ir tikpat aizraujoša kā pati spēle. No šaubīgiem spēlētājiem kuģos līdz Lasvegasas spožajām pokera zālēm – pokera ceļš ir pilns intrigu un dažreiz arī apšaubāmu rīcību.

Par pokera precīzo izcelsmi joprojām notiek diskusijas. Tiek uzskatīts, ka tas ir attīstījies no dažādām kāršu spēlēm, kuru saknes meklējamas simtiem gadu senā pagātnē. Daži uzskata, ka tas cēlies no 10. gadsimta ķīniešu imperatora domino kāršu spēles, bet citi to saista ar persiešu spēli “As Nas” no 16. gadsimta.

Mūsdienu pazīstamā pokera versija sāka veidoties 18. gadsimtā kā franču spēle “Poque”, ko franču kolonisti atveda uz Ņūorleānu, ASV.

No turienes pokers izplatījās augšup pa Misisipi upi, kļūstot populāram starp azartiskajiem spēlētājiem uz kuģiem un vēlāk kļūstot par neatņemamu daļu no mežonīgo Rietumu salonu kultūras. Līdz 20. gadsimta sākumam pokers jau bija nostiprinājies kā Amerikas iecienītākā azartspēle.

Legalizētās azartspēļu industrijas attīstība pārcēla pokeru no pagrīdes uz sabiedrības atzinību. Pie Lasvegasas legālajiem pokera galdiem notikuši daži no pēdējo 70 gadu lielākajiem laimestiem, kur regulāri tiek laimēti daudzu miljonu dolāru lieli balvu fondi.

Interneta attīstība izraisīja pokera globālu uzplaukumu, padarot pokera istabas pieejamas dažu sekunžu laikā jebkurā pasaules vietā.


Pokera 101 – lielākās variācijas, kas jāzina

Pokers nav tikai viena kāršu spēle – tā ir vesela kāršu spēļu saime, kur katrai ir savas nianses un stratēģijas. Šeit ir dažas no populārākajām variācijām, kas piesaista spēlētājus atkal un atkal:

Texas Hold’em – Pokera spēļu karalis, kas tiek spēlēts gandrīz katrā lielākajā turnīrā visā pasaulē. Spēlētāji saņem divas slēptās kārtis un tās kombinē ar piecām kopējām kārtīm, lai izveidotu iespējami spēcīgāko kombināciju. “Texas Hold’em” ir vairāk nekā tikai kāršu spēle – blefošana, psiholoģiskās spēles un spēlētāju uzvedība padara to īpaši stratēģisku.

Omaha – līdzīgs Texas Hold’em, bet vēl intensīvāks! Katrs spēlētājs saņem četras slēptās kārtis, nevis divas, kas noved pie lielākām kombinācijām un eksplozīvākām darbībām pie galda.

Seven Card Stud – klasika, kas valdīja pirms “Hold’em” kļuva par galveno spēli. Nav kopējo kāršu, un spēle balstās uz spēlētāju blefiem un psiholoģisko analīzi, līdz uzvar spēlētājs ar visaugstāko kombināciju.

Five Card Draw – vecās skolas pokera spēle, kurā spēlētāji var mainīt kārtis, lai uzlabotu savu roku. Vienkārša, taču ļoti aizraujoša variācija.

Neatkarīgi no tā, kuru pokera versiju izvēlaties spēlēt, pokera būtība paliek nemainīga – tā ir spēle, kurā savijas prasme, psiholoģija un mazliet veiksmes!


Labākie no labākajiem: 10 lielākie pokera laimesti vēsturē

Pokera spēlētāji pavada visu mūžu, pilnveidojot savas stratēģijas un gūstot lielus laimestus tiešsaistē un slavenajās pokera zālēs visā pasaulē. Šie 10 spēlētāji ir apvienojuši izcilas prasmes ar veiksmes faktoru, lai nokļūtu visu laiku lielāko pokera laimestu sarakstā.

1. Grāmatvedis, kurš izraisīja pokera revolūciju – Krisa Monimeikara 2,5 miljonu dolāru sapnis

Viens no slavenākajiem pokera laimestiem pieder ļoti atbilstoši nosauktajam Krisam Monimeikeram. 2003. gadā Monimeikers, amatieris no Tenesī, piedalījās tiešsaistes satelītturnīrā tikai par 39 dolāriem un kvalificējās prestižajam “World Series of Poker” (WSOP) galvenajam turnīram.

Piedaloties šajā augsta līmeņa turnīrā bez lielām cerībām, Monimeikers pārsteidza pasauli, uzveicot pokera profesionāļus. Viņš izblefoja tādas leģendas kā Džoniju Čanu un stājās pretī Samam Faram.

Visas pasaules acu priekšā Monimeikers izpildīja drosmīgu blefu ar 5-4 “offsuit”, piespiežot Faru nomest kārtis. Šis mirklis iegāja pokera vēsturē, jo Monimeikers par mazāk nekā 40 dolāriem ieguva 2,5 miljonus.

2. Noslēpumainais zviedrs, kurš uzvarēja lielākajās tiešsaistes spēlēs – “Isildur1” piecu miljonu uzvaras gājiens

Ilgu laiku neviens nezināja, kas slēpjas aiz segvārda “Isildur1”. Šis nezināmais zviedru spēlētājs 2009. gadā strauji ienāca pokera pasaulē, izaicinot pašus lielākos vārdus augsto likmju spēlēs kā “No-limit Hold’em” un “Pot-limit Omaha”.

Vienā leģendārā sesijā “Isildur1” uzvarēja satriecošus piecus miljonus ASV dolāru vienas dienas laikā, kas ir viens no lielākajiem tiešsaistes pokera vienas dienas laimestiem vēsturē. Viņš spēlēja pret tādām zvaigznēm kā Fils Aivijs, Toms Dvans un Patriks Antoniuss, izmantojot ārkārtīgi agresīvu stratēģiju.

Galu galā atklājās, ka aiz šī segvārda slēpjas 19 gadus vecais Viktors Bloms, tomēr, neskatoties uz agrīnajiem panākumiem, Bloms 2010. gadā zaudēja miljonus.

3. Rūpnīcas strādnieks, kurš pameta darbu – Džeremija Ficpatrika 1,8 miljonu brīnums

Džeremijs “daisyxoxo” Ficpatriks 2009. gadā vēl nebija profesionāls pokera spēlētājs, taču kādu nakti viņš izlēma piedalīties augsto likmju tiešsaistes turnīrā, kas izmainīja viņa dzīvi.

Viņš riskēja ar gandrīz visu savu banku, izcīnīja ceļu caur tūkstošiem spēlētāju un pēdējā partijā izpildīja perfektu blefu, kas viņam nodrošināja 1,8 miljonu ASV dolāru laimestu. Nākamajā dienā viņš pameta darbu un kļuva par pilna laika pokera spēlētāju.

4. Pusaudze, kura uzvarēja miljonu, neskatoties uz kārtīm – Anetes Obrestadas neprātīgais sasniegums

Jau 18 gadu vecumā Anete Obrestada bija nopietns spēks tiešsaistes pokerā. Spēlējot ar segvārdu “Annette_15”, viņa reiz uzvarēja 180 spēlētāju turnīrā, pat neskatoties uz savām kārtīm.

Viņas lielākais brīdis pienāca 2007. gadā, kad viņa uzvarēja pirmo “WSOP Europe” lielo turnīru, iegūstot divus miljonus. Tā bija lielākā balva, ko līdz tam bija ieguvusi sieviete pokera turnīrā, un viņa kļuva par jaunāko spēlētāju, kas jebkad ieguvis WSOP aproci.

5. Dāņu students, kurš kļuva par WSOP čempionu – Pītera Īstgeita deviņu miljonu uzvara

Pīters Īstgeits bija parasts students, kurš starp lekcijām spēlēja tiešsaistes pokeru.

2008. gadā viņš nolēma izmēģināt laimi “WSOP Main Event” un uzvarēja, iegūstot 9,1 miljonu ASV dolāru. Viņš kļuva par vienu no jaunākajiem “WSOP Main Event” čempioniem, uzvarot 22 gadu vecumā.

6. Lielākais tiešsaistes naudas spēles bankas laimests – Patrika Antoniusa 1,35 miljoni

Patriks Antoniuss ir leģenda augsto likmju pokerā, bet viena partija izceļas īpaši. Spēlējot “heads-up” pret savu sīvāko pretinieku “Isildur1”, viņš uzvarēja visu laiku lielāko tiešsaistes laimestu – 1,35 miljonus ASV dolāru “Pot-limit Omaha”.

7. Vīrs, kurš pārvērta piecus dolārus par 100 tūkstošiem vienā dienā – Maiks “Timex” Makdonalds

18 gadu vecumā Maiks “Timex” Makdonalds iemaksāja piecus dolārus savā pokera kontā. Tajā pašā dienā viņš to pārvērta par $100 000, uzvarot augsto likmju turnīros.

8. “Džungļu vīrs”, kurš sagrāva augstās likmes – Daniela Keitsa desmit miljonu tiešsaistes peļņa

Daniels “jungleman12” Keitss sāka ar ļoti mazām likmēm, bet viņa stratēģiskais prāts ļāva viņam kļūt par vienu no visu laiku pelnošākajiem spēlētājiem, laimējot vairāk nekā desmit miljonus ASV dolāru tiešsaistes naudas spēlēs.

9. Neticamā uzvaru sērija – Bena Tolerīna vairāku miljonu dolāru skrējiens

Bens “Bttech86” Tolerīns kļuva bagāts augsto likmju “Pot-Limit Omaha” spēlēs, kur viņš uzvarēja vairāk nekā desmit miljonus ASV dolāru, regulāri pārspējot labākos spēlētājus pasaulē.

10. Pusmiljons vienā partijā – Toma Dvana zelta trieciens

Toms Dvans nav svešinieks lielām naudas spēlēm, un 500/1000 dolāru “No-Limit Hold’em” naudas spēle 2009. gadā bija īpaša. Pie galda ar pieciem spēlētājiem Dvans nonāca “big blind” situācijā, un nepilni 314 tūkstoši bija viņa acu priekšā. Pēc tam, kad pretinieks palielināja likmi, Dvans darīja to pašu.

“Flop” situācijā Dvans gāja “all-in”. Pretinieks cerēja uz veiksmi ar labāko pāri, bet Dvanam bija nepieciešamais “straight”, kas noveda pie laimesta 512 455 dolāru apmērā.